- Pack
6
Non-Woven Tablecloth in Roll with "Versalles" design in White and Grey colour, 0,4x48m and pre-cut to 30cm.
The price is for a Box of 6 Units.
Accesories
See more products
In many bars and cafes, it is often necessary to change the layout of the tables to help keep our customers comfortable while they enjoy themselves. In these cases, the availability of different sizes of tablecloths can be crucial.
Fortunately, we have the perfect solution for you! Our TNT tablecloths on a roll allow you to cut them to size according to what you need for each table. This not only improves service efficiency and reduces waste, but also makes it easier to prepare your service.
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | 0,4x48m |
| Design | Versalles |
| Material | Airlaid |
| Product type | Manteles |
| Shape | Rectangular |
| Height | 0,10 cm |
| Width | 4.800,00 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Grammage | 50 g/m² |
| Intrastat | 48183000 |
| Length | 40,00 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Servilletas y Manteles |
| Price for | 6 |
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions