- Pack
6
Non-Woven Tablecloth in Roll with "Versalles" design in White and Purple colour, 0,4x48m and pre-cut to 30cm.
The price is for a Box of 6 Units.
Accesories
See more products
Roll of Airlaid Tablecloth, 0,4x48m are used for informal meetings and family meals, as well as in Restaurants, Bars and Caterings.
It is a unique way to give a personal touch of distinction to the table, creating an elegant and colourful atmosphere as well as maintaining the hygiene and aesthetics of the establishment, avoiding staining the table.
Colour: White and Purple with a "Versalles" motif.
Dimensions:
Pre-cut: every 30cm.
Weight: 50g/m².
Presentation: Box of 6 units.
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | 0,4x48m |
| Design | Versalles |
| Material | Airlaid |
| Product type | Manteles Cortados 1x1m y 1,2x1,2m |
| Shape | Rectangular |
| Width | 1,20 m |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Grammage | 50 g/m² |
| Intrastat | 48183000 |
| Length | 2.500,00 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Servilletas y Manteles |
| Price for | 6 |
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions