- Pack
- last units
400
Chamber Vacuum Pouches 120 microns 3,70x5,50cm (400 Units)
The price is for a box of 400 Units.
See more products
| Colour | Transparent |
|---|---|
| Total Dimensions | 37x55cm |
| Design | Professional (120 µm) |
| Material | PE (Polyethylene) |
| Product type | Vacuum Bag |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Rectangular |
| Height | 55 cm |
| Width | 37 cm |
| Certificate 3 | Yes |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 48194000 |
| Micronage | 120 µm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Bolsas |
| Price for | 400 |
11210-100-10
1.000 Units
87, 12€
0,087€/15x20cm
In Stock.
11211-100-12
1.200 Units
149, 22€
0,124€/17x25cm
In Stock.
8834-100-10
1.000 Units
173, 03€
0,173€/20x30cm
In Stock.
Product Reviews / Q&A