- Pack
- last units
72
Product Replacements
206, 33 € 2,866€/Reusable
206, 33 € 2,866€/Reusable
206, 33 € 2,866€/Reusable
Discontinued Product
Recycled Cotton Placemat 32x45cm "Day Drap" in Terrazzo colour.
See more products
How much would you give for a cloth tablecloth option that can be reused in the same service, resists stains and attaches comfortably to the table? Day Drap tablecloths are here to make every service easier!
This innovative table linen concept combines 100% recycled cotton with a waterproof top layer that can be easily wiped clean with a damp cloth and a non-slip bottom layer to create a unique product on the market. With this combination, you get a tablecloth that is not only sustainable, but also easy to clean and stays in place on the surface where you place it.
Do you want to know all its advantages? We'll keep on telling you!
| Colour | Terrazzo |
|---|---|
| Total Dimensions | 32x45cm |
| Design | Color |
| Material | Recycled Cotton |
| Product type | Placemat |
| Shape | Rectangular |
| Width | 32 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 45 cm |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Servilletas y Manteles |
| Price for | 72 |
12053-12-6
72 Units
206, 33€
2,866€/Reusable
In Stock.
12068-12-6
72 Units
206, 33€
2,866€/Reusable
In Stock.
12065-12-6
72 Units
206, 33€
2,866€/Reusable
In Stock.
12059-12-6
72 Units
206, 33€
2,866€/Reusable
In Stock.
12063-12-6
72 Units
206, 33€
2,866€/Reusable
In Stock.
12061-12-6
72 Units
206, 33€
2,866€/Reusable
In Stock.
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions