20uses
Dessert Cup for Cocktail or Ice Cream PS 230 ml (25 Units)
* Does not include cover. It can be found in Accessories.
Accesories
With this product also buy
20uses
3017-16
16 Units
1, 65€
0,103€/Reusable
In Stock.
39001-25
25 Units
2, 80€
0,112€/Paper
In Stock.
4406-25
25 Units
3, 87€
0,155€/Paper
In Stock.
4412-25
25 Units
5, 67€
0,227€/Paper
In Stock.
4934-250
250 Units
14, 17€
0,057€/Paper
In Stock.
20uses
7058-25
25 Units
2, 72€
0,109€/Lid
In Stock.
See more products
Designed for multiple uses, this product can be reused without losing its functionality. Its durable material extends its lifespan, making it a practical and cost-effective option for everyday use. Proper cleaning after each use is recommended to maintain its properties.
| Colour | Transparent |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø9,5cm |
| Design | UltraClear |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Mini Vasos Degustación |
| Total Capacity | 230 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Diameter | 9,5 cm |
| Lower diameter | 5,5 cm |
| Shape | Round |
| Height | 7,5 cm |
| Width | 9,5 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | |
| Price for | 25 |
Product Reviews / Q&A