- last units
Product Replacements
7, 41 € 0,074€/Lid
Discontinued Product
Lid for Cup Hole 6 and 8 Oz White Ø8,0cm (100 Units)
The price is for a pack of 100 Units.
Accesories
With this product also buy
4110-40
40 Units
-20% 4, 20€ Regular price 5,25 €
0,105€/Paper
In Stock.
13790-50
50 Units
-20% 4, 53€ Regular price 5,66 €
0,091€/Paper
In Stock.
13111-25
25 Units
6, 15€
0,246€/Kraft
In Stock.
4959-100
100 Units
4, 16€
0,042€/Paper
In Stock.
4851-80
80 Units
6, 09€
0,076€/Paper
In Stock.
7152-50
50 Units
5, 65€
0,113€/Paper
In Stock.
See more products
This product is suitable for contact with food, complying with current food safety regulations. It ensures safe use in environments where food products are handled, stored or served.
Recycle this product without any problem once its useful life is over. You only have to pay attention to the material it is made of to know in which container you will have to dispose of it.
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø8cm |
| Design | Travel |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Lid |
| Total Capacity | 260 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Diameter | 7,9 cm |
| Shape | Round |
| Food Contact | Yes |
| Family | Monouso |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 100 |
4890-100
100 Units
6, 92€
0,069€/Lid
In Stock.
4892-100
100 Units
7, 41€
0,074€/Lid
In Stock.
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions