- Pack
- last units
1.000
Product Replacements
3, 51 € 0,175€/Moulded
41, 44 € 0,104€/Sugarcane
96, 62 € 0,161€/Sugarcane
Discontinued Product
Eco bowl 460ml made of virgin fibre moulded cardboard in White.
Price is for a box of 1000 units.
See more products
This product is biodegradable, it decomposes and degrades in a short period of time through a completely natural process, without leaving any residue and without the need for human intervention.
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø18cm |
| Design | Chinet |
| Material | Molded Fiber Paper |
| Product type | Bowl |
| Cantidad Mínima Palé | 144 |
| Recommended capacity | 400 ml |
| Total Capacity | 460 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Round |
| Height | 4 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Intrastat | 39241000 |
| Microwave | Yes |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 1.000 |
4190-20
20 Units
6, 39€
0,319€/Moulded
In Stock.
4073-20
20 Units
3, 51€
0,175€/Moulded
In Stock.
8452-50-8
400 Units
41, 44€
0,104€/Sugarcane
In Stock.
110722-50-12
600 Units
96, 62€
0,161€/Sugarcane
In Stock.
11844-50-20
1.000 Units
102, 54€
0,103€/Classic
In Stock.
13375-75-4
300 Units
60, 40€
0,201€/Sugarcane
In Stock.
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions