- Pack
- last units
150
Product Replacements
54, 89 € 0,110€/Novotex
Discontinued Product
Novotex Placemat Reusable Burgundy 250g 30x40cm
It is durable, resistant to reuse it for different services.
Do you want to set a different table? Then don't miss TNT's placemats, the most practical and versatile option on the market. With their small size, these tablecloths are perfect for marking the space of each diner and protecting the table, as well as serving as a support for other elements of the service.
Their functionality and versatility make them an indispensable option for any catering business looking to offer a unique experience to its customers. Don't wait any longer to give your tables a special touch!
| Colour | Burgundy |
|---|---|
| Total Dimensions | 30x40cm |
| Design | Color |
| Material | TNT PP (Non-Woven) |
| Product type | Placemat |
| Shape | Rectangular |
| Width | 30 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Grammage | 250 g/m² |
| Intrastat | 48183000 |
| Length | 40 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Servilletas y Manteles |
| Price for | 150 |
6297-100
100 Units
2, 92€
0,029€/Mini
In Stock.
4998-500
500 Units
54, 89€
0,110€/Novotex
In Stock.
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions