- Pack
- last units
500
Product Replacements
109, 15 € 0,291€/Kraft
Discontinued Product
Paper Container White 32Oz/948ml Ø11,7cm (500 Units)
The price is for 20 packs of 25 Units. Box of 500 Units.
Accesories
See more products
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | 948ml |
| Design | Bassic |
| Material | Cardboard |
| Product type | Paper Ice Cream Container |
| Uses | Cold and Hot Drinks |
| Total Capacity | 948 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Top diameter | 11,7 cm |
| Shape | Round |
| Biodegradable | Yes |
| Compostable | Yes |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 500 |
13608-25-20
500 Units
170, 88€
0,342€/Kraft
In Stock.
12614-25-15
375 Units
109, 15€
0,291€/Kraft
In Stock.
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions