- last units
Product Replacements
15, 63 € 0,063€/Paper
8, 32 € 0,033€/Paper
Discontinued Product
Paper Food Bag Grease-Proof Opened L Shape "Times" 16x16,5cm (500 Units)
The price is for a pack of 500 Units.
Accesories
See more products
| Colour | Kraft |
|---|---|
| Total Dimensions | 16x16,5cm |
| Design | Times |
| Material | Greaseproof paper |
| Product type | Greaseproof Paper |
| Uses | Take Away |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Square |
| Height | 16,5 cm |
| Width | 16 cm |
| Biodegradable | Yes |
| Compostable | Yes |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Grammage | 34 g/m² |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Bolsas |
| Price for | 500 |
11677-250
250 Units
8, 32€
0,033€/Paper
In Stock.
10579-250
250 Units
15, 63€
0,063€/Paper
In Stock.
13183-250
250 Units
8, 32€
0,033€/Paper
In Stock.
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions