- last units
Product Replacements
Discontinued Product
Paper Food Bag Kraft 12+6x20cm.
The price is for a pack of 250 Units.
Accesories
With this product also buy
5136-25
25 Units
4, 11€
0,165€/Paper
In Stock.
4395-25
25 Units
5, 67€
0,227€/XXL
In Stock.
4946-100
100 Units
4, 26€
0,043€/Paper
In Stock.
4959-100
100 Units
4, 16€
0,042€/Paper
In Stock.
41053-100
100 Units
3, 38€
0,034€/Natural
In Stock.
10565-250
250 Units
37, 34€
0,149€/Paper
In Stock.
See more products
| Colour | Kraft |
|---|---|
| Total Dimensions | 12+6x20cm |
| Design | Classic |
| Material | Papel Verjurado |
| Product type | Bolsas de Papel Bollería |
| Uses | Bakery |
| Height | 20,00 cm |
| Width | 6,00 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Grammage | 35 g/m² |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 12,00 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Bolsas |
| Gusset | 6 cm |
| Price for | 250 |
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions