- last units
Discontinued Product
Paper Food Bag White 12+6x20cm.
The price is for a pack of 250 Units.
Accesories
With this product also buy
13241-750
750 Units
19, 69€
0,026€/Adhesive
In Stock.
See more products
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | 12+6x20cm |
| Design | Classic |
| Material | Paper |
| Product type | Bolsas de Papel Bollería |
| Uses | Bakery |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Rectangular |
| Height | 20 cm |
| Width | N/D |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Grammage | 35 g/m² |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Bolsas |
| Gusset | 6 cm |
| Price for | 250 |
4945-1000
1.000 Units
-5% 29, 17€ Regular price 30,71 €
0,029€/12+6x20cm
In Stock.
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions