- Pack
- Plastic Free
- sale
1.000
Discontinued Product
Paper Food Boat Tray Kraft-Kraft 300ml 11x7x3,5cm (1000 Units)
The price is for a box of 1.000 Units.
Accesories
With this product also buy
7262-50-9
450 Units
-30% 74, 48€ Regular price 105,85 €
0,166€/Paperboard
In Stock.
See more products
| Colour | Kraft |
|---|---|
| Total Dimensions | 11x7x3,5cm |
| Design | MonoUso |
| Material | Cardboard |
| Product type | Envases de Cartón |
| Uses | Fast Food |
| Total Capacity | 300ml |
| Certificates | Food Contact |
| Diameter | 3,5 cm |
| Shape | Rectangular |
| Height | 3,5 cm |
| Width | 7 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 11 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 1.000 |
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions