- last units
Discontinued Product
Paper Food Wrap Grease-Proof Red, 31x31cm. Ideal for wrapping hamburgers, sandwiches and all types of fast food.
Accesories
See more products
| Colour | Red |
|---|---|
| Total Dimensions | 31x31cm |
| Design | Cube |
| Material | Greaseproof paper |
| Product type | Greaseproof Paper |
| Uses | Take-Away |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Rectangular |
| Width | 18 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Grammage | 40 g/m² |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 31 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Papel |
| Price for | 4.000 |
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions