Alternative Products:
41, 14 € 41,140€/Plastic
45, 08 € 45,085€/Plastic
Paper Towel Dispenser "ABS" Elegance "Smoked" (1 Unit)
Accesories
With this product also buy
10082-150-20
3.000 Units
-30% 30, 45€ Regular price 43,32 €
0,010€/Paper
In Stock.
10082-150
150 Units
-15% 1, 84€ Regular price 2,17 €
0,012€/Paper
In Stock.
See more products
Experience convenience and efficiency in paper distribution with our paper dispensers. These devices are not just another element in your space; designed to provide exactly the amount you need, they prevent waste and make them easy to use. Their intuitive mechanism allows all users to obtain paper easily and effectively, improving the overall hygiene experience in your space.
Made of ABS plastic, these dispensers stand out for their strength and long life. Tired of dispensers that are easily damaged? ABS is the solution: tough, easy to clean and perfect for environments where hygiene is a priority. This material ensures that our dispensers withstand intensive use, maintaining their quality and efficiency over time.
And why are our ABS plastic paper dispensers a smart choice?
| Colour | Grey |
|---|---|
| Total Dimensions | 28,5x37,5cm |
| Design | Elegance |
| Material | ABS |
| Product type | Paper Dispenser |
| Uses | Industrial Hygiene |
| Total Capacity | 600 uds |
| Shape | Towel Holder |
| Height | 3,75 cm |
| Width | 28,50 cm |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39262000 |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Dispensers |
| Price for | 1 |
11336-1
1 Units
31, 46€
31,460€/Paper
In Stock.
11561-1
1 Units
41, 14€
41,140€/Plastic
In Stock.
11562-1
1 Units
45, 08€
45,085€/Plastic
In Stock.
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions