- last units
Product Replacements
4, 88 € 0,098€/Reusable
Discontinued Product
Plastic Cup PET Crystal Solo® 9Oz/266ml Ø9,2cm (50 Units)
The price is for the Bag 50 Units.
With this product also buy
13111-25
25 Units
6, 15€
0,246€/Kraft
In Stock.
See more products
| Colour | Transparent |
|---|---|
| Total Dimensions | 266 ml |
| Design | UltraClear |
| Material | PET |
| Product type | Collins Glass |
| Uses | Cold Drinks |
| Total Capacity | 266 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Top diameter | 9,2 cm |
| Shape | Cylinder |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 50 |
11143-50
50 Units
11, 07€
0,221€/Plastic
In Stock.
20uses
11149-50
50 Units
4, 88€
0,098€/Reusable
In Stock.
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions