- last units
Product Replacements
18, 80 € 0,376€/Paper
Discontinued Product
Plastic Deli Container PP "Deli" 24Oz/710ml Clear Ø12cm.
Does not include a lid. You will find its compatible lid in the product accessories.
Does not include a lid. You will find its compatible lid in the product accessories.
Does not include a lid. You will find its compatible lid in the product accessories.
With this product also buy
22004-100
100 Units
10, 35€
0,103€/Plastic
In Stock.
20uses
22005-100
100 Units
5, 29€
0,053€/Plastic
In Stock.
4841-100
100 Units
16, 63€
0,166€/Plastic
In Stock.
10306-100
100 Units
-10% 93, 35€ Regular price 103,72 €
0,933€/Plastic
In Stock.
11990-1
1 Units
8, 46€
8,458€/Ice
In Stock.
Have you ever found yourself with a package and an accessory that just don't fit? The frustration is real. That's why, although this packaging doesn't come with a lid, we've simplified the process for you. In the accessories section of the product, you'll find a lid specifically designed to fit perfectly with this container.
Discover the practicality of our PP plastic containers, carefully designed to meet the needs of businesses where take away and delivery services are essential. Wondering how these containers can improve your daily operations? They ensure your dishes reach customers in perfect condition, as if freshly prepared, combining functionality, durability, and an impeccable presentation.
What makes PP plastic, the material used to manufacture these containers, so special? Its high thermal resistance and practicality allow for safe and efficient storage and transport. In addition, they are microwave-safe, making it quick and easy to reheat food. Their versatility makes them the ideal solution for a wide variety of dishes, from hot meals to salads or side dishes.
Why choose our PP plastic containers? Here’s everything you need to know.
| Colour | Transparent |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø12cm |
| Design | Deli |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Envases Redondos Micro PP |
| Uses | Cold and Hot Drinks |
| Total Capacity | 710ml |
| Top diameter | 12 cm |
| Height | 10,6 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 25 |
10305-200
200 Units
158, 04€
0,790€/Plastic
In Stock.
9214-50
50 Units
18, 80€
0,376€/Paper
In Stock.
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions