Plastic Cup of 250 ml, made of translucent clear polypropylene and unbreakable, this cup has a 200 ml measuring mark, combining durability and lightness.
With this product also buy
34020-10
10 Units
10, 20€
1,020€/Foil
In Stock.
34021-10
10 Units
14, 73€
1,473€/Foil
In Stock.
84002-50
50 Units
5, 83€
0,117€/Reusable
In Stock.
84004-50
50 Units
5, 94€
0,119€/Reusable
In Stock.
4288-6
6 Units
2, 67€
0,446€/Reusable
In Stock.
50uses
7026-20
20 Units
16, 17€
0,808€/Reusable
In Stock.
See more products
Designed for multiple uses, this product can be reused without losing its functionality. Its durable material extends its lifespan, making it a practical and cost-effective option for everyday use. Proper cleaning after each use is recommended to maintain its properties.
| Total Dimensions | 250 ml |
|---|---|
| Design | Classic |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Collins Glass |
| Uses | Cold Drinks |
| Total Capacity | 250ml |
| Certificates | Food Contact |
| Lower diameter | 4,8 cm |
| Top diameter | 7,7 cm |
| Shape | Cylinder |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Measuring mark | 200 ml |
| Recyclable | Yes |
| Price for | 40 |
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions