- last units
125uses
Product Replacements
-25% 13, 80 € 0,552€/Reusable
-20% 14, 72 € 0,589€/Reusable
-20% 17, 00 € 0,680€/Reusable
Discontinued Product
Disposable Plastic Plate made in polystyrene deep Square shape Clear 18 cm.
The price is for a pack of 25 units.
See more products
| Colour | Transparent |
|---|---|
| Total Dimensions | 18x18cm |
| Design | Square |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Plate |
| Total Capacity | 130 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Square |
| Height | 1,8 cm |
| Width | 18 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 48236910 |
| Length | 18 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Luxury |
| Price for | 25 |
125uses
7865-25
25 Units
15, 56€
0,622€/Transparent Red
In Stock.
125uses
7882-25
25 Units
-25% 13, 80€ Regular price 18,40 €
0,552€/Transparent Blue
In Stock.
125uses
7863-25
25 Units
-15% 12, 65€ Regular price 14,88 €
0,506€/Transparent
In Stock.
125uses
7880-15
15 Units
-20% 8, 52€ Regular price 10,65 €
0,568€/Reusable
In Stock.
125uses
7882-25
25 Units
-25% 13, 80€ Regular price 18,40 €
0,552€/Reusable
In Stock.
125uses
7883-25
25 Units
-20% 14, 72€ Regular price 18,40 €
0,589€/Reusable
In Stock.
125uses
7893-25
25 Units
-20% 17, 00€ Regular price 21,25 €
0,680€/Reusable
In Stock.
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions