- Pack
- last units
125uses
600
Product Replacements
212, 59 € 0,354€/Reusable
Discontinued Product
Disposable Plastic Plate made in polypropylene flat Round shape Lilac 18,5 cm.
The price is for a box of 600 units.
12 bags of 50 units per box.
Accesories
With this product also buy
125uses
640438-25-20
500 Units
122, 16€
0,244€/Reusable
In Stock.
125uses
640439-25-20
500 Units
122, 16€
0,244€/Reusable
In Stock.
125uses
640440-25-20
500 Units
122, 16€
0,244€/Reusable
In Stock.
125uses
8048-25-12
300 Units
-30% 113, 78€ Regular price 161,64 €
0,379€/Reusable
In Stock.
See more products
| Colour | Purple |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø18,5cm |
| Design | Round |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Plate |
| Total Capacity | 130 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Diameter | Ø18,5 cm |
| Top diameter | 18,5 cm |
| Shape | Round |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 48236910 |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Premium |
| Price for | 600 |
125uses
7327-50-12
600 Units
212, 59€
0,354€/Green
In Stock.
125uses
7323-25-24
600 Units
244, 38€
0,407€/Black
In Stock.
125uses
7321-25-24
600 Units
229, 85€
0,383€/White
In Stock.
125uses
7323-25-24
600 Units
244, 38€
0,407€/Reusable
In Stock.
125uses
7327-50-12
600 Units
212, 59€
0,354€/Reusable
In Stock.
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions