- last units
125uses
Product Replacements
20, 02 € 1,669€/Reusable
42, 22 € 1,689€/Reusable
44, 17 € 1,767€/Reusable
Discontinued Product
Plastic plate made in polypropylene microwavable for pizza beige 35 cm.
The price is for a pack of 12 units.
Accesories
See more products
| Colour | Beige |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø35cm |
| Design | Round |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Plate |
| Total Capacity | 130 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Diameter | 35 cm |
| Shape | Round |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 48236910 |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Premium |
| Price for | 12 |
125uses
7878-12
12 Units
-20% 12, 11€ Regular price 15,14 €
1,009€/Reusable
In Stock.
125uses
8035-12
12 Units
20, 02€
1,669€/Reusable
In Stock.
125uses
7461-25
25 Units
42, 22€
1,689€/Reusable
In Stock.
125uses
7463-25
25 Units
44, 17€
1,767€/Reusable
In Stock.
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions