- Pack
- last units
125uses
300
Plastic plate made in polypropylene microwavable orange 29 cm.
The price is for a box of 300 units.
See more products
| Colour | Orange |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø29cm |
| Design | Round |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Plate |
| Total Capacity | 130 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Diameter | 29 cm |
| Shape | Round |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Premium |
| Price for | 300 |
125uses
7463-25-12
300 Units
423, 96€
1,413€/Black
In Stock.
125uses
7470-25-12
300 Units
374, 09€
1,247€/Yellow
In Stock.
125uses
7468-25-12
300 Units
374, 09€
1,247€/Fuchsia
In Stock.
125uses
7467-25-12
300 Units
374, 09€
1,247€/Green
In Stock.
125uses
7466-25-12
300 Units
374, 09€
1,247€/Turquoise
In Stock.
125uses
7461-25-12
300 Units
405, 25€
1,351€/White
In Stock.
Product Reviews / Q&A