- Pack
- last units
90
Product Replacements
102, 08 € 0,204€/Sugarcane
102, 08 € 0,204€/Sugarcane
Discontinued Product
Plastic Plate extra rigid Round shape Eggplant 23 cm.
The price is for a box of 90 units. 15 bags of 6 units.
Accesories
See more products
Designed for multiple uses, this product can be reused without losing its functionality. Its durable material extends its lifespan, making it a practical and cost-effective option for everyday use. Proper cleaning after each use is recommended to maintain its properties.
| Colour | Purple |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø23cm |
| Design | Extra Stiff |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Plate |
| Total Capacity | 130 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Diameter | Ø23 cm |
| Shape | Round |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 90 |
110683-50-10
500 Units
76, 75€
0,154€/Sugarcane
In Stock.
12643-50-10
500 Units
102, 08€
0,204€/Sugarcane
In Stock.
12646-50-10
500 Units
102, 08€
0,204€/Sugarcane
In Stock.
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions