- last units
Product Replacements
8, 66 € 0,173€/Sugarcane
Discontinued Product
Plastic Plate extra rigid made in polystyrene Square shape orange 22,5 cm.
The price is for a pack of 6 units.
Accesories
See more products
Designed for multiple uses, this product can be reused without losing its functionality. Its durable material extends its lifespan, making it a practical and cost-effective option for everyday use. Proper cleaning after each use is recommended to maintain its properties.
| Colour | Orange |
|---|---|
| Total Dimensions | 22,5x22,5cm |
| Design | Square Extra Stiff |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Plate |
| Total Capacity | 130 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Diameter | 22,5 cm |
| Shape | Square |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 48236910 |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 6 |
41231-40
40 Units
13, 33€
0,333€/Sugarcane
In Stock.
110686-50
50 Units
8, 66€
0,173€/Sugarcane
In Stock.
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions