- last units
Discontinued Product
Plastic Souffle Cup PS Clear 37ml Ø4,8 cm (250 Units)
The price is for a bag of 250 Units.
Accesories
See more products
Description: Plastic transparent PET tub, ideal for sauces.
Application: Disposable tub used for the presentation of sauces and desserts.
Material: PET.
Capacity: 37 ml.
Measurements:
Height: 4 cm.
Diameter: 4,8 cm.
Colour: Transparent.
Presentation:
The price is for a Pack of 250 Units.
| Colour | Transparent |
|---|---|
| Design | Cristal |
| Material | rPET |
| Product type | Plastic Cup |
| Total Capacity | 37 ml |
| Top diameter | 4,8 cm |
| Height | 3 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 250 |
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions