- Pack
- last units
25uses
864
25uses
Product Replacements
152, 41 € 0,203€/Reusable
Discontinued Product
Plastic Tasting Cup PS Hexagonal Shape Water Green 60ml Ø4,7x4,6cm (864 Units)
The price is for a box of 864 Units.
See more products
Step into the fascinating world of culinary presentation with the PS plastic mini bowl. These small accessories not only add a touch of visual charm to any event, but also offer exceptional functionality that will transform your guests’ dining experience.
They are made from polystyrene (PS), a material that remarkably combines lightness and strength. Despite their compact size, these PS plastic mini bowls demonstrate their ability to meet the demands of the catering industry, ensuring that every presentation becomes a tangible example of quality.
What makes these bowls so special? Let’s take a look at their key features:
Dishwasher safe with the assurance that the product will withstand a minimum number of washing cycles in perfect condition.
| Colour | Water Green |
|---|---|
| Total Dimensions | 60 ml |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Mini Vasos Degustación |
| Uses | Tasting |
| Total Capacity | 60 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Hexagon |
| Height | 4,6 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Domestic dishwasher | Si |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | |
| Price for | 864 |
125uses
640534-15-14
210 Units
57, 45€
0,274€/Reusable
In Stock.
125uses
640531-250-3
750 Units
152, 41€
0,203€/Reusable
In Stock.
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions