- last units
125uses
Product Replacements
-20% 7, 16 € 1,193€/PP
11, 52 € 1,920€/PP
10, 55 € 1,759€/PP
Discontinued Product
PP Plastic Tray Microwavable Beige "Nice" 34,5x23cm.
The price is for a pack of 6 Units.
Accesories
See more products
Looking for the perfect tray to suit any occasion? You've found it! Our PP plastic trays are the ideal choice. These trays stand out for their versatility to adapt to different situations, whether for formal events that require sophistication or for more casual moments. They will become a must in your services.
But why PP? Polypropylene, better known as PP, makes these trays extremely durable and resistant, giving you the peace of mind that your trays will withstand whatever you decide to serve on them. In addition, their design makes them lightweight and easy to carry, making them effortless to handle.
Want to know all the advantages of PP trays?
| Colour | Beige |
|---|---|
| Total Dimensions | 34,5x23cm |
| Design | Nice |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Tray |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Rectangular |
| Height | 3,5 cm |
| Width | 23 cm |
| Food Contact | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 34,5 cm |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Premium |
| Price for | 6 |
125uses
8015-6
6 Units
-20% 7, 16€ Regular price 8,95 €
1,193€/Orange
In Stock.
125uses
8011-6
6 Units
-20% 7, 16€ Regular price 8,95 €
1,194€/Turquoise
In Stock.
125uses
8010-6
6 Units
-20% 7, 16€ Regular price 8,95 €
1,193€/Purple
In Stock.
125uses
8007-6
6 Units
10, 55€
1,759€/PP
In Stock.
125uses
8020-6
6 Units
-20% 7, 16€ Regular price 8,95 €
1,193€/PP
In Stock.
125uses
8006-6
6 Units
11, 52€
1,920€/PP
In Stock.
125uses
8008-6
6 Units
10, 55€
1,759€/PP
In Stock.
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions