- sale
Alternative Products:
100, 67 € 0,252€/Pre
82, 28 € 0,206€/Pre
102, 81 € 0,206€/Pre
Pre-Cut Paper Tablecloth "Cachemir" Black 37g 1x1m
The price is for a box of 400 Units.
With this product also buy
4011-100
100 Units
-20% 6, 56€ Regular price 8,20 €
0,066€/Paper
In Stock.
4946-100
100 Units
4, 26€
0,043€/Paper
In Stock.
4970-500
500 Units
58, 96€
0,118€/Silicone
In Stock.
5003-500
500 Units
54, 89€
0,110€/Novotex
In Stock.
5012-100
100 Units
1, 71€
0,017€/Eco
In Stock.
5023-100
100 Units
1, 55€
0,015€/Eco
In Stock.
See more products
Need tablecloths for an elegant dinner or a casual event? No problem! Paper table cloths are a versatile and affordable solution that will suit all your needs perfectly.
But that's not all, paper tablecloths are also sustainable! They are made from biodegradable materials, usually wood pulp. Paper is one of the most common materials used in the manufacture of eco-friendly tablecloths. It is obtained from renewable sources and is biodegradable, which makes these tablecloths one of the most eco-friendly options.
And you may ask yourself, why should I opt for a paper tablecloth for my hospitality business? Among its advantages, we highlight:
| Colour | Cashmere |
|---|---|
| Total Dimensions | 1x1m |
| Design | Cachemire |
| Material | Paper |
| Product type | Manteles Cortados 1x1m y 1,2x1,2m |
| Shape | Rectangular |
| Width | 100 cm |
| Grammage | 37 g/m² |
| Intrastat | 48183000 |
| Length | 100 cm |
| Recyclable | Yes |
| Price for | 400 |
8915-400
400 Units
-10% 86, 29€ Regular price 95,88 €
0,216€/Pre
In Stock.
13200-400
400 Units
100, 67€
0,252€/Pre
In Stock.
8908-400
400 Units
82, 28€
0,206€/Pre
In Stock.
45004-500
500 Units
102, 81€
0,206€/Pre
In Stock.
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions