- last units
20uses
20uses
Discontinued Product
Reusable plate of 20x20cm made of PS plastic in Dark Blue colour, ideal for all types of restaurant businesses as well as for events and catering.
Price is for a pack of 25 units.
Accesories
See more products
| Colour | Blue |
|---|---|
| Total Dimensions | 20x20cm |
| Design | Square Color |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Plate |
| Total Capacity | 130 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Square |
| Height | 2,5 cm |
| Width | 20 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 48236910 |
| Length | 20 cm |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Cheap |
| Price for | 25 |
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions