- last units
20uses
20uses
Product Replacements
-30% 69, 08 € 0,288€/Plastic
21, 40 € 0,428€/Plastic
102, 74 € 0,342€/Plastic
Discontinued Product
Reusable plate of 20x20cm made of PS plastic in Orange colour, ideal for all types of restaurant businesses as well as for events and catering.
Price is for a pack of 25 units.
See more products
| Colour | Orange |
|---|---|
| Total Dimensions | 20x20cm |
| Design | Square Color |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Plate |
| Total Capacity | 130 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Square |
| Width | 20 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 48236910 |
| Length | 20 cm |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Cheap |
| Price for | 25 |
20uses
12335-40
40 Units
-15% 13, 91€ Regular price 16,36 €
0,348€/Plastic
In Stock.
20uses
12335-40-6
240 Units
-12% 69, 08€ Regular price 78,50 €
0,288€/Plastic
In Stock.
20uses
511204-50
50 Units
21, 40€
0,428€/Plastic
In Stock.
20uses
511204-50-6
300 Units
102, 74€
0,342€/Plastic
In Stock.
10305-200
200 Units
158, 04€
0,790€/Plastic
In Stock.
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions