- Plastic Free
Cardboard Tray Fast Food Kraft (10 Units)
The price is for a pack of 10 Units.
With this product also buy
52005-100
100 Units
44, 75€
0,447€/Paper
In Stock.
52012-100
100 Units
14, 31€
0,143€/Paper
In Stock.
6331-20
20 Units
10, 64€
0,532€/Paper
In Stock.
4403-10-20
200 Units
67, 53€
0,338€/Cardboard
In Stock.
55015-100
100 Units
9, 50€
0,095€/Paper
In Stock.
50uses
7026-20-10
200 Units
129, 29€
0,646€/Reusable
In Stock.
See more products
This product is suitable for contact with food, complying with current food safety regulations. It ensures safe use in environments where food products are handled, stored or served.
Suitable for use in the refrigerator or freezer, as our product is perfectly resistant to low temperatures without becoming brittle or degrading.
Recycle this product without any problem once its useful life is over. You only have to pay attention to the material it is made of to know in which container you will have to dispose of it.
| Total Dimensions | 26,5x19,8cm |
|---|---|
| Material | Kraft |
| Product type | Tray |
| Shape | Rectangular |
| Width | 19,8 cm |
| Disposable | Yes |
| Intrastat | 48236910 |
| Length | 26,5 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 10 |
Product Reviews / Q&A