Aluminium Foil Wrap with Dispenser Box 30cmx300m 3Kg (1 Unit)
6158-1
1 Units
47, 30€
47,299€/Aluminium
In Stock.
Dishcloth Roll "Roll Drap" Black 40x64cm P40cm (10 Units). Black with a fine edging in White.
The price is f
With this product also buy
6158-1
1 Units
47, 30€
47,299€/Aluminium
In Stock.
12023-10
10 Units
-15% 21, 17€ Regular price 24,90 €
2,117€/Dishcloth
In Stock.
12025-10
10 Units
24, 90€
2,490€/Dishcloth
In Stock.
12034-5
5 Units
11, 19€
2,239€/Wipes
In Stock.
See more products
Tired of cloths that don't deliver what they promise? Discover multi-purpose dishcloths, your new ally in the hospitality industry. Imagine cleaning cutlery, crockery and even the most demanding surfaces, such as marble or stainless steel bars, with surprising efficiency. These cloths don't just absorb, wipe and polish; they transform cleaning into a simple, professional task.
Cotton is the key. This material is not just a simple fabric, it is a guarantee of absorption and resistance. Did you know that the absence of seams reduces the build-up of germs and bacteria? And yes, these cotton cloths are lint-free. Not today, not ever.
Now, think practicality. Each roll comes with 10 pre-cut, ready-to-use, easy-to-store wipes. And when it looks like their cycle is over, just throw them in the washing machine. Follow the manufacturer's instructions and they'll be good as new.
Want to know more about how efficiency meets practicality in these handy cloths?
| Colour | Black |
|---|---|
| Total Dimensions | 40x64cm |
| Design | Roll Drap |
| Material | Cotton |
| Product type | Cloths |
| Shape | Roll |
| Height | 1,00 cm |
| Width | 40,00 cm |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 64,00 cm |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Vestuario |
| Price for | 10 |
12023-10
10 Units
-15% 21, 17€ Regular price 24,90 €
2,117€/White
In Stock.
12025-10
10 Units
24, 90€
2,490€/Dishcloth
In Stock.
12028-10
10 Units
26, 47€
2,647€/Dishcloth
In Stock.
12029-10
10 Units
26, 47€
2,647€/Dishcloth
In Stock.
12030-10
10 Units
26, 47€
2,647€/Dishcloth
In Stock.
12023-10
10 Units
-15% 21, 17€ Regular price 24,90 €
2,117€/Dishcloth
In Stock.
12026-10-20
200 Units
492, 23€
2,461€/Dishcloth
In Stock.
Product Reviews / Q&A