Foil Pan 475ml 14,6x12,1x4cm (100 Units)
34001-100
100 Units
18, 63€
0,186€/Foil
In Stock.
Total Capacity
Foil Pan 360ml 15,6x11,6cm (100 Units)
With this product also buy
34001-100
100 Units
18, 63€
0,186€/Foil
In Stock.
34025-100
100 Units
15, 80€
0,158€/Foil
In Stock.
4106-100
100 Units
11, 06€
0,111€/Foil
In Stock.
5214-100
100 Units
22, 87€
0,229€/Foil
In Stock.
5216-100
100 Units
36, 77€
0,368€/Foil
In Stock.
20uses
8472-50
50 Units
4, 90€
0,098€/Reusable
In Stock.
See more products
Looking for a versatile ally in the kitchen? Imagine having a single container that not only serves to present and heat your dishes, but also to transport them safely. With aluminium trays, bring the essence and quality of your cuisine directly to your customers' tables in the most practical way possible.
What makes them so special? They are made of aluminium, a material that makes them suitable for both hot and cold food, for freezing and heating food. What more could you ask for? Your food is better preserved and presented than ever before.
Do you like the idea of being able to heat or cook all kinds of food? We tell you more about them.
| Colour | Metallized |
|---|---|
| Total Dimensions | 15,6x11,6cm |
| Design | Cooking |
| Material | Aluminium |
| Product type | Tray |
| Total Capacity | 360ml 12Oz |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Rectangular |
| Height | 3,5 cm |
| Width | 11,6 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 15,6 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 100 |
11774-125
125 Units
-20% 30, 78€ Regular price 38,48 €
0,246€/22,8x12,8cm
In Stock.
5218-100
100 Units
-20% 52, 79€ Regular price 65,98 €
0,528€/31,5x21,2cm
In Stock.
Product Reviews / Q&A