- last units
Product Replacements
5, 65 € 0,113€/Paper
Discontinued Product
Paper Cup "Bistro" 8 Oz/240ml Ø8,0cm (50 Units)
The price is for a pack of 50 Units.
Accesories
See more products
| Colour | Red |
|---|---|
| Total Dimensions | 240 ml |
| Design | Bistro |
| Material | Cardboard |
| Product type | Paper Cups |
| Uses | Cold and Hot Drinks |
| Total Capacity | 240ml 8Oz |
| Certificates | Food Contact |
| Lower diameter | 5,1 cm |
| Top diameter | 7,9cm |
| Shape | Cylinder |
| Height | 9,5 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 50 |
12668-50
50 Units
-25% 3, 30€ Regular price 4,40 €
0,066€/Paper
In Stock.
7152-50
50 Units
5, 65€
0,113€/Paper
In Stock.
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions