- last units
Product Replacements
45, 42 € 45,425€/Paper
-15% 30, 08 € 30,084€/Paper
35, 39 € 35,393€/Paper
Discontinued Product
Paper Tablecloth Roll Burgundy 1x100m. 40g (1 Unit)
Presentation: 1 Roll Bagged.
Accesories
See more products
Need tablecloths for an elegant dinner or a casual event? No problem! Paper table cloths are a versatile and affordable solution that will suit all your needs perfectly.
But that's not all, paper tablecloths are also sustainable! They are made from biodegradable materials, usually wood pulp. Paper is one of the most common materials used in the manufacture of eco-friendly tablecloths. It is obtained from renewable sources and is biodegradable, which makes these tablecloths one of the most eco-friendly options.
And you may ask yourself, why should I opt for a paper tablecloth for my hospitality business? Among its advantages, we highlight:
| Colour | Burgundy |
|---|---|
| Total Dimensions | 1x100m |
| Design | Color |
| Material | Paper |
| Product type | Placemat |
| Width | 100 cm |
| Intrastat | 48183000 |
| Length | 10.000,00 cm |
| Recyclable | Yes |
| Price for | 1 |
8860-1
1 Units
45, 42€
45,425€/Paper
In Stock.
8861-1
1 Units
45, 42€
45,425€/Paper
In Stock.
8862-1
1 Units
-15% 30, 08€ Regular price 35,39 €
30,084€/Paper
In Stock.
4343-1
1 Units
35, 39€
35,393€/Paper
In Stock.
Product Reviews / Q&A
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions