- Pack
- last units
720
Plastic Bowl PS Square shape Burgundy 12x12cm (720 Units)
The price is for a box of 720 Units.
Accesories
See more products
This product is suitable for contact with food, complying with current food safety regulations. It ensures safe use in environments where food products are handled, stored or served.
| Colour | Burgundy |
|---|---|
| Total Dimensions | 12x12cm |
| Design | Economic |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Bowl |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Square |
| Height | 4 cm |
| Width | N/D |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Length | 12 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 720 |
Product Reviews / Q&A