- Best seller
- last units
Plastic Cup PS Crystal Dessert or Ice Cream 230ml Ø9,4cm (50 Units)
The price is for a pack of 50 Units.
Accesories
With this product also buy
4398-25
25 Units
2, 43€
0,097€/Paper
In Stock.
4402-25
25 Units
7, 79€
0,312€/Paper
In Stock.
20uses
7057-25
25 Units
5, 20€
0,208€/Dessert
In Stock.
20uses
7058-25
25 Units
2, 72€
0,109€/Lid
In Stock.
11154-100
100 Units
10, 14€
0,101€/Dome
In Stock.
11900-50
50 Units
19, 49€
0,390€/Tub
In Stock.
See more products
| Colour | Transparent |
|---|---|
| Total Dimensions | 230 ml |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Collins Glass |
| Uses | Take Away |
| Total Capacity | 230 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Lower diameter | 5,5 cm |
| Top diameter | 9,4 cm |
| Shape | Circle |
| Height | 5 cm |
| Food Contact | Yes |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Price for | 50 |
Product Reviews / Q&A