- last units
Plastic Lid with Straw Slot PS Clear Flat Ø7cm (100 Units)
The price is for the bag of 100 Units.
Accesories
With this product also buy
20uses
7057-25
25 Units
5, 20€
0,208€/Dessert
In Stock.
20uses
7058-25
25 Units
2, 72€
0,109€/Lid
In Stock.
See more products
| Colour | Transparent |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø9,8cm |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Lid |
| Total Capacity | 230 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Diameter | Ø9,8 cm |
| Shape | Round |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Cheap |
| Price for | 100 |
Product Reviews / Q&A