- Pack
20uses
200
20uses
Is there no more elegant than a glass cup? With our plastic cup in PS Crystal 600 ml, that's history. Carefully crafted to achieve the highest level of transparency, it perfectly mimics the look of a glass tumbler, but with the convenience and safety of a plastic tumbler. Isn't it amazing?
With this product also buy
4019-12
12 Units
3, 00€
0,250€/Reusable
In Stock.
See more products
| Colour | Transparent |
|---|---|
| Total Dimensions | 600ml |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Vasos Reutilizables PS Cristal Duros |
| Uses | Cold and Hot Drinks |
| Total Capacity | 600ml 20Oz |
| Certificates | Food Contact |
| Lower diameter | 7 cm |
| Top diameter | 9 cm |
| Shape | Cylinder |
| Width | 9 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 200 |