- last units
Reusable Plastic Glass for Gin PS Crystal 660ml 2P (20 Units)
The price is for a pack of 20 Units.
| Colour | Transparent |
|---|---|
| Total Dimensions | 660 ml |
| Design | Economic |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Glass |
| Uses | Drinks |
| Total Capacity | 660ml |
| Certificates | Food Contact |
| Lower diameter | 9 cm |
| Top diameter | 11 cm |
| Shape | Concave |
| Height | 18,5 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 20 |