125uses
Reusable Tasting Cup PS "Onda" Clear 100ml (25 Units)
640507-25
25 Units
9, 05€
0,362€/Reusable
In Stock.
This Transparent PS Diamond Portion Tasting Cup is ideal for elegant events and special celebrations.
With this product also buy
125uses
640507-25
25 Units
9, 05€
0,362€/Reusable
In Stock.
125uses
640528-25
25 Units
10, 45€
0,418€/Reusable
In Stock.
12467-20
20 Units
5, 25€
0,263€/Transparent
In Stock.
12468-20
20 Units
5, 31€
0,266€/Portion
In Stock.
Why settle for ordinary when you can elevate your guests' dining experience? Visualise the possibility of presenting your finest dishes in a way that is not only functional, but also aesthetically captivating. Our miniature PS plastic tasting glasses not only serve as containers, but are also the key to creating a unique culinary experience at every event.
Behind the impeccable appearance of these miniature tasting glasses is polystyrene (PS), a material that redefines practicality without sacrificing elegance. This high-quality plastic not only ensures strength and practicality, but also provides the perfect canvas to enhance the presentation of your dishes.
But what makes these miniature PS tasting glasses so exceptional?
| Colour | Transparent |
|---|---|
| Total Dimensions | 60 ml |
| Design | Premium |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Mini Vasos Degustación |
| Uses | Restaurants and Catering |
| Total Capacity | 60 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Rectangular |
| Height | 7,8 cm |
| Width | 4 cm |
| Food Contact | Yes |
| Family | Monouso |
| Length | 4,2 cm |
| Type | Tableware |
| Price for | 20 |