- Pack
100
Cardboard box, White colour, 35x10x10cm. Ideal for Swiss Roll Cake, Puff Pastry Braids, Christmas Log and Strudel.
Manufactured in a piece that opens like the petals of a flower and with a handle system for easy transport. Simple and elegant.
The price is for the Pack of 100 Units.
Accesories
See more products
This product is designed to provide resistance to fats and oils, maintaining its integrity and functionality even when in contact with greasy foods. Ideal for use in catering, hospitality and food service environments.
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | 35x10x10cm |
| Design | Vichy Cupcake |
| Material | Cardboard |
| Product type | Cake Box |
| Height | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Biodegradable | Yes |
| Compostable | Yes |
| Intrastat | 48236910 |
| Length | 35 cm |
| Recyclable | Yes |
| Grease-proof | Yes |
| Price for | 100 |
9210-25-4
100 Units
113, 05€
1,131€/35x10x10cm
In Stock.
9211-25-4
100 Units
145, 68€
1,457€/43x15x10cm
In Stock.
Product Reviews / Q&A