Travel Lid White PS for 6 Oz/180 ml and 8 Oz/240ml Cardboard Cups Ø7cm, ideal for drinking directly from the cup to avoid spillage during transport.
The price is for the Box of 100 Units.
Accesories
With this product also buy
4110-40
40 Units
-20% 4, 20€ Regular price 5,25 €
0,105€/Paper
In Stock.
4011-100
100 Units
-20% 6, 56€ Regular price 8,20 €
0,066€/Paper
In Stock.
7152-50
50 Units
5, 65€
0,113€/Paper
In Stock.
7162-50
50 Units
-20% 3, 08€ Regular price 3,85 €
0,062€/Paper
In Stock.
5298-25
25 Units
4, 02€
0,161€/Paper
In Stock.
9537-20-20
400 Units
29, 04€
0,073€/Paper
In Stock.
See more products
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø7cm |
| Design | BioWare |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Lid |
| Uses | Cold and Hot Drinks |
| Certificates | Food Contact |
| Diameter | Ø7cm |
| Shape | Round |
| Height | 1,8 cm |
| Width | 7 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 100 |
Product Reviews / Q&A