- Pack
2.000
Travel Lid White PS for 6 Oz/180 ml and 8 Oz/240ml Cardboard Cups Ø7cm, ideal for drinking directly from the cup to avoid spillage during transport.
The price is for the Box of 2.000 Units.
Accesories
With this product also buy
4802-100
100 Units
5, 31€
0,053€/Lid
In Stock.
7162-50-20
1.000 Units
-30% 54, 20€ Regular price 76,96 €
0,054€/Paper
In Stock.
9541-20
20 Units
2, 27€
0,114€/Paper
In Stock.
10423-50
50 Units
3, 41€
0,068€/Paper
In Stock.
11954-100-10
1.000 Units
37, 51€
0,038€/Lid
In Stock.
See more products
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø7cm |
| Design | BioWare |
| Material | PS (Polystyrene) |
| Product type | Lid |
| Uses | Cold and Hot Drinks |
| Certificates | Food Contact |
| Diameter | Ø7,0cm |
| Top diameter | 7 cm |
| Shape | Round |
| Height | 1,8 cm |
| Width | 7 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 2.000 |
Product Reviews / Q&A