- Pack
- last units
100
Paper Cake Box Rectangular Shape Gold 19x25x8cm.
The price is for a box of 100 Units.
See more products
This product is compostable. Once disposed of in the organic bin, and under controlled conditions in industrial composting plants, they are converted into compost, thus closing a sustainable cycle.
This product is biodegradable, it decomposes and degrades in a short period of time through a completely natural process, without leaving any residue and without the need for human intervention.
| Colour | Gold |
|---|---|
| Total Dimensions | 19x25x8cm |
| Design | Rectangular |
| Material | Cardboard |
| Product type | Cake Box |
| Certificates | Food Contact |
| Height | 8 cm |
| Width | 19 cm |
| Biodegradable | Yes |
| Compostable | Yes |
| Food Contact | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 25 cm |
| Price for | 100 |
11471-50-2
100 Units
97, 08€
0,971€/15x22x8cm
In Stock.
4370-50-2
100 Units
112, 60€
1,126€/19x25x8cm
In Stock.
4257-50-2
100 Units
174, 00€
1,740€/26,5x35,5x8cm
In Stock.
Product Reviews / Q&A