- Pack
- Eco
2.400
Paper Napkin Eco-Friendly 40x40cm 2C
Accesories
With this product also buy
39001-25
25 Units
2, 80€
0,112€/Paper
In Stock.
4412-25
25 Units
5, 67€
0,227€/Paper
In Stock.
4934-250
250 Units
14, 17€
0,057€/Paper
In Stock.
20uses
7057-25
25 Units
5, 20€
0,208€/Dessert
In Stock.
20uses
7058-25
25 Units
2, 72€
0,109€/Lid
In Stock.
5236-100
100 Units
6, 72€
0,067€/Kraft
In Stock.
See more products
Whether for everyday use or for special occasions, there is no time when disposable napkins do not play an essential role at any table. These must-have accessories for maintaining cleanliness and hygiene during meals will allow your guests and customers to comfortably clean their hands and mouths and also protect their clothes and table from unwanted stains.
And what is the main advantage of these table napkins? Because they are made of cellulose, they not only fulfil their function perfectly, but they are also economical and accessible to all pockets and can be adapted to any occasion thanks to their multiple designs. And it doesn't end there.
| Colour | Kraft |
|---|---|
| Total Dimensions | 40x40cm |
| Design | BIO |
| Material | Ecologic Paper |
| Product type | Servilletas Recicladas Ecológicas |
| Shape | Square |
| Width | 40 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Length | 40 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Servilletas y Manteles |
| Folding | 1/4 |
| Price for | 2.400 |
5023-100-48
4.800 Units
59, 53€
0,012€/30x30cm
In Stock.
12841-30-40
1.200 Units
60, 23€
0,050€/32x40cm
In Stock.
5021-50-48
2.400 Units
93, 23€
0,039€/40x40cm
In Stock.
5013-50-24
1.200 Units
52, 30€
0,044€/Eco
In Stock.
5014-50-24
1.200 Units
55, 49€
0,046€/Eco
In Stock.
5022-50-48
2.400 Units
99, 62€
0,042€/Eco
In Stock.
8968-30-32
960 Units
52, 91€
0,055€/Pocket
In Stock.
Product Reviews / Q&A