- Pack
1.000
Plastic Bag with Adhesive Flap Cellophane 14x14cm G-160.
See more products
These transparent bags with adhesive flap closure are ideal for a variety of services, such as laundry and ironing, as well as for protecting magazines, books, documents and much more. It's the perfect packaging for a convenient and practical experience!
With these plastic bags with hook-and-loop fastener, you can present your products professionally and ensure their protection. What's more, their transparency allows for a clear display, which adds a touch of elegance to your products. No matter what type of business you run, these bags are a versatile choice. Opt for the best and stand out in the presentation of your products!
| Colour | Transparent |
|---|---|
| Total Dimensions | 14x14cm |
| Design | Cristal |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Bolsas de Celofán BO-PP |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Square |
| Height | 0,10 cm |
| Width | 14,00 cm |
| Certificate 3 | Yes |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 48194000 |
| Length | 14,00 cm |
| Micronage | 40 µm |
| Recyclable | Yes |
| Price for | 1.000 |
4508-100-10
1.000 Units
26, 80€
0,027€/5,5x30cm
In Stock.
4512-100-10
1.000 Units
24, 27€
0,024€/10x15cm
In Stock.
4514-100-10
1.000 Units
31, 39€
0,031€/12x18cm
In Stock.
4535-100-10
1.000 Units
39, 57€
0,040€/14x14cm
In Stock.
4515-100-10
1.000 Units
41, 97€
0,042€/15x22cm
In Stock.
4518-100-10
1.000 Units
71, 17€
0,071€/22x32cm
In Stock.
4519-100-10
1.000 Units
87, 63€
0,088€/25x35cm
In Stock.
Product Reviews / Q&A