- Pack
- sale
125uses
300
Reusable oval plate of 31,5x22 cm made of resistant PP in white colour. With a simple design it will be the perfect ally for any event.
With this product also buy
5136-25
25 Units
4, 11€
0,165€/Paper
In Stock.
5136-25-40
1.000 Units
115, 12€
0,115€/Paper
In Stock.
4085-42-40
1.680 Units
174, 97€
0,104€/Paper
In Stock.
34027-10-6
60 Units
147, 35€
2,456€/Foil
In Stock.
39004-25
25 Units
10, 09€
0,404€/Paper
In Stock.
39004-25-10
250 Units
70, 66€
0,283€/Paper
In Stock.
See more products
Looking for the perfect tray to suit any occasion? You've found it! Our PP plastic trays are the ideal choice. These trays stand out for their versatility to adapt to different situations, whether for formal events that require sophistication or for more casual moments. They will become a must in your services.
But why PP? Polypropylene, better known as PP, makes these trays extremely durable and resistant, giving you the peace of mind that your trays will withstand whatever you decide to serve on them. In addition, their design makes them lightweight and easy to carry, making them effortless to handle.
Want to know all the advantages of PP trays?
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | 31,5x22cm |
| Design | Round |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Tray |
| Total Capacity | 130 ml |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Oval |
| Height | 2,51 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 31,5 cm |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Premium |
| Price for | 300 |
125uses
7349-25-12
300 Units
287, 30€
0,958€/Red
In Stock.
125uses
7350-25-12
300 Units
287, 30€
0,958€/Black
In Stock.
125uses
7346-25-12
300 Units
-12% 173, 33€ Regular price 196,96 €
0,578€/Burgundy
In Stock.
125uses
7347-25-12
300 Units
287, 30€
0,958€/Cream
In Stock.
125uses
7357-25-12
300 Units
287, 30€
0,958€/Yellow
In Stock.
125uses
7356-25-12
300 Units
287, 30€
0,958€/Orange
In Stock.
125uses
7354-25-12
300 Units
287, 30€
0,958€/Green
In Stock.
125uses
7353-25-12
300 Units
274, 33€
0,914€/Turquoise
In Stock.
125uses
7348-25-12
300 Units
-25% 232, 34€ Regular price 309,78 €
0,774€/White
In Stock.
125uses
7350-25-12
300 Units
287, 30€
0,958€/Reusable
In Stock.
125uses
7356-25-12
300 Units
287, 30€
0,958€/Reusable
In Stock.
125uses
7353-25-12
300 Units
274, 33€
0,914€/Reusable
In Stock.
125uses
7349-25-12
300 Units
287, 30€
0,958€/Reusable
In Stock.
125uses
7354-25-12
300 Units
287, 30€
0,958€/Reusable
In Stock.
125uses
7347-25-12
300 Units
287, 30€
0,958€/Reusable
In Stock.
Product Reviews / Q&A