- Pack
125uses
600
Reusable round tray of 25,5x19 cm made of resistant PP in black colour. With a simple design it will be the perfect ally for any event.
Accesories
With this product also buy
125uses
640203-10
10 Units
17, 00€
1,700€/Plastic
In Stock.
125uses
7987-15-20
300 Units
188, 84€
0,629€/Reusable
In Stock.
125uses
7335-25
25 Units
14, 90€
0,596€/Reusable
In Stock.
125uses
7335-25-24
600 Units
285, 95€
0,477€/Reusable
In Stock.
125uses
7348-25
25 Units
-30% 22, 59€ Regular price 32,27 €
0,904€/Reusable
In Stock.
125uses
7348-25-12
300 Units
-40% 232, 34€ Regular price 387,25 €
0,774€/Reusable
In Stock.
See more products
Looking for the perfect tray to suit any occasion? You've found it! Our PP plastic trays are the ideal choice. These trays stand out for their versatility to adapt to different situations, whether for formal events that require sophistication or for more casual moments. They will become a must in your services.
But why PP? Polypropylene, better known as PP, makes these trays extremely durable and resistant, giving you the peace of mind that your trays will withstand whatever you decide to serve on them. In addition, their design makes them lightweight and easy to carry, making them effortless to handle.
Want to know all the advantages of PP trays?
| Colour | Black |
|---|---|
| Total Dimensions | 25,5x19cm |
| Design | Round |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Tray |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Oval |
| Height | 2,29 cm |
| Width | 19 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 25,5 cm |
| Recyclable | Yes |
| Reusable | Yes |
| Type | Tableware |
| Range | Premium |
| Price for | 600 |
125uses
7336-50-12
600 Units
272, 16€
0,454€/Red
In Stock.
125uses
7337-25-24
600 Units
302, 16€
0,504€/Black
In Stock.
125uses
7334-50-24
1.200 Units
536, 09€
0,447€/Cream
In Stock.
125uses
7342-50-12
600 Units
272, 16€
0,454€/Fuchsia
In Stock.
125uses
7341-25-24
600 Units
306, 24€
0,510€/Green
In Stock.
125uses
7340-50-12
600 Units
272, 16€
0,454€/Turquoise
In Stock.
125uses
7335-25-24
600 Units
285, 95€
0,477€/White
In Stock.
Product Reviews / Q&A