Alternative Products:
137, 76 € 0,276€/Novotex
137, 76 € 0,276€/Novotex
137, 76 € 0,276€/Novotex
Novotex Table Runner Burgundy 50g 40x100cm (500 Units)
The price is for a box of 500 Units.
Accesories
See more products
Do you want to give your table an extra touch of style and elegance without having to cover it completely with a tablecloth? Then the TNT table runner is just what you're looking for!
Halfway between a tablecloth and a placemat, the table runner is a long, narrow tablecloth that is placed in the middle of the table, without completely covering the table surface. A versatile accessory that combines both aesthetics and functionality, a perfect two-in-one!
Do you want to know what makes TNT table runners so special? These table runners are made of a non-woven material that gives them a unique structure. Instead of being woven, they are composed of fibres that are interwoven and thermally bonded to create a fabric-like material.
So what are the advantages? We tell you.
| Colour | Burgundy |
|---|---|
| Total Dimensions | 40x100cm |
| Design | Easy |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Placemat |
| Shape | Rectangular |
| Width | 40 cm |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 48183000 |
| Length | 100 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Servilletas y Manteles |
| Price for | 500 |
5004-500
500 Units
137, 76€
0,276€/Novotex
.
5007-500
500 Units
137, 76€
0,276€/Novotex
In Stock.
5010-500
500 Units
137, 76€
0,276€/Novotex
In Stock.
5009-500
500 Units
137, 76€
0,276€/Novotex
In Stock.
5008-500
500 Units
-15% 117, 09€ Regular price 137,76 €
0,234€/Novotex
In Stock.
5006-500
500 Units
139, 63€
0,279€/Novotex
In Stock.
Warning: Undefined array key "nb_questions" in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
Warning: Attempt to read property "value" on null in /media/monouso.dev/website/var/cache/dev/smarty/compile/envalia/dc/83/fc/dc83fcbc390b5d7136f2372efdc0d9032d2e26fc_2.file.average-grade-stars.tpl.php on line 35
0 Questions